Stavební otvory pro stavební pouzdra JAP

Než se pustíte do instalace stavebního pouzdra JAP, tak by jste měli mít správně připravený i stavební otvor. Tomuto kroku by jste měli věnovat nemalou pozornost! Správná příprava stavebního otvoru je velice snadná, přesto velice důležitá. V případě, že by jste podcenili přípravu stavebního otvoru, tak Vás to bude zbytečně časově i finančně zatěžovatCo je to stavební otvor?
Stavební otvor pro stavební pouzdro jap je specifický rozměr na šířku a výšku, který určuje daný typ stavebního pouzdra. Stavebním otvorem se rozumí, hrubý otvor ve zděné příčce do které se následně pouzdro instaluje. 

Jsou stejné stavební otvory pro ZDĚNOU a SDK příčku?
Stavební otvory se udávají pro zděnou i SDK příčku. Stavební pouzdro JAP do SDK příčky doporučujeme stavět zároveň s SDK příčkou. Tento typ pouzdra nedoporučujeme montovat do předem připraveného otvoru. Naopak je tomu u zděné příčky, kdy je třeba nejprve připravit potřebný stavební otvor a následně stavební pouzdro JAP pomocí montážní pěny zapěnit. Zde musíme, proto počítat s určitou vůlí, která pojme montážní pěnu.   

Jak spávně změřit stavební otvor pro stavební pouzdro JAP?
Je to velice jednoduché! Stačí se řídit níže uvedenými rozměry a dodržet max. odchylku 0,5cm. Stavební otvor se musí měřit vždy od čisté podlahy. V případě instalace pouzdra před položením podlahy, je třeba mít přesné rozměry, které vzniknou pokládkou (lepidlo, podlaha, dlažba atd.)

Stavební otvory pro pouzdro JAP Standard
Stavební otvory pro pouzdro JAP KomfortStavební otvory pro pouzdro JAP UniboxStavební otvory pro pouzdro JAP Parallel
Pokud jsme přeci jen na něco zapoměli, tak nás určitě kontaktujte.

Team Eclisse-Jap.cz