Kolik stojí posuvné dveře do zdi?

Dveře, které se zasouvají do stavebního pouzdra ve zdi nebo v sádrokartonové příčce, si získávají na čím dál větší popularitě. Jsou stylové, neobvyklé a šetří prostor.

Dveře, které se zasouvají do stavebního pouzdra ve zdi nebo v sádrokartonové příčce, si získávají na čím dál větší popularitě. Jsou stylové, neobvyklé a šetří prostor. Na trhu jsou nyní dva výrobci. Český JAP a Italský Eclisse. Cenově vycházejí oba podobně. U některých produktů má nižší cenu Eclisse a u jiných zase JAP. Pouzdro pro jednokřídlé dveře začíná na ceně 6 000 Kč.

Kolik stojí montáž stavebního pouzdra?

V průměru je cena za samotnou montáž stavebního pouzdra pro posuvné dveře (zaměření prostoru pro pouzdro, následná montáž samotného pouzdra) do 4 000 Kč. V tom nejsou zahrnuté případně stavební úpravy, montáž sádrokartonu nebo nahození pouzdra, pokud je do zdi. Montáž stavebního pouzdra ale zvládne i průměrně zručný kutil. K montáži je potřeba pouze montážní pěna, vodováha a šroubovák.

Samotné posuvné dveře začínají na cenách od 3 000 Kč do cca 10 000 Kč, pokud se pohybujeme v běžném standardu.

 

Co obsahuje stavební pouzdro?

Stavební pouzdro ve zdi, do kterého zajedou dveře je hezčí a stylovější než běžné systémy pro posun dveří na zeď. Dveře sedí na pojezdové kolejnici, která je součástí balení, stejně tak jako odolné pojezdy z tvrzeného plastu.  Balení také obsahuje úchyty pro dřevěné posuvné dveře.

Za co si mohu připlatit u posuvných dveří?

Příslušenství pro stavební pouzdra:

Tiché dorazy pro posuvné dveře, které zajistí zavírání i dovírání dveří bez bouchání a nárazů – cca 1 500 Kč.

Úchyty pro skleněné posuvné dveře – cca 3 000 Kč.

Systém pro automatické otevírání a zavírání posuvných dveří na fotobuňku nebo dálkové ovládání – cca 60 000 Kč.

Tipy jak ušetřit za posuvné dveře do zdi.

Nejvýrazněji můžete ušetřit, pokud si stavební pouzdro namontujete sami. Není to velká věda a balení obsahuje podrobný návod. 

 

Váš team eclisse-jap.cz

 

tel.: 604 942 809